

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 5 % |
| Length | 15 mm |
| Termination | Axial |
| Diameter | 5 mm |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 360 Ω |
| Power Rating | 3 W |
| Temperature Coefficient | 300 ppm/°C |
| Number of Resistors | 1 |
| Packaging | Ammo Pack |
| Voltage Rating | 750 V |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 4 days ago) |
| Max Power Dissipation | 3 W |
| Number of Terminations | 2 |
| ELV | Compliant |
| Composition(Kit Type) | Metal Film |
| Features | Flame Retardant Coating, Safety |
Stock: 1712
Distributors
pcbx
Unit Price$0.18809
Ext.Price$0.18809
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.18809 | $0.18809 |
| 10 | $0.11969 | $1.19690 |
| 50 | $0.09755 | $4.87750 |
| 100 | $0.07951 | $7.95100 |
| 500 | $0.06010 | $30.05000 |
| 1000 | $0.04822 | $48.22000 |
| 3000 | $0.04563 | $136.89000 |
| 5000 | $0.04318 | $215.90000 |
| 10000 | $0.04129 | $412.90000 |
